Ważne!!! - Problemy z rozszerzeniami SprintMAP po zainstalowaniu aktualizacji Windows

W ostatnich dniach (2013-01-11) firma Microsoft opublikowała aktualizację zabezpieczeń dla systemów Windows, która powoduje problemy w dodawaniu rozszerzeń do ArcGIS Desktop.
Jeżeli rozszerzenia SprintMAP nie pojawiają się w aplikacji ArcMAP, a tym samym nie jest możliwe włączenie dodatkowego paska narzędziowego - należy odinstalować aktualizację o numerze KB2742598 lub KB2742599 (w zależności od posiadanego systemu operacyjnego – Win 7 lub Win Server 2008 R2, oraz zainstalowanego dodatku ServicePack).
Bardzo prawdopodobne, że niebawem może ukazać się kolejna aktualizacja Windows, naprawiająca problemy generowane przez wspomnianą wyżej łatkę. Do tego czasu, jest to jedyne rozwiązanie przywracające poprawne funkcjonowanie aplikacji.

Będziemy monitorować sytuację i publikować komunikaty w przypadku pojawienia się nowych informacji.

Windows XP - należy odinstalować aktualizację o numerze KB2742596

W pakietach instalacyjnych SprintMAP.LAS opublikowanych po 2013-09-01 wyeliminowano powyższy błąd.

Jednocześnie prosimy wszystkich użytkowników oprogramowania SprintMAP o kontakt w przypadku innych niedogodności związanych z zaistniałą sytuacją.

Instrukcja usuwania i blokowania wybranych aktualizacji Windows

Teksty i opisy produktów zamieszczone na stronie www.sprintmap.pl są autorstwa firmy SmallGIS i stanowią jej własność. Opisy są chronione prawem autorskim. Właściciel strony zastrzega sobie zakaz kopiowania i wykorzystywania całości lub części materiałów w celach komercyjnych bez jego zgody oraz bez wyraźnego podania źródła.